Prezydent Brazylii zezwala na zabijanie dzieci nienarodzonych

Głowa państwa podpisała ustawę o ochronie ofiar przemocy na tle seksualnym, która umożliwia dokonanie tzw. aborcji farmakologicznej.

W myśl ustawy, szpitale w całym kraju będą zobowiązane do zabicia poczętego dziecka gdy kobieta jedynie poinformuje, że stała się ofiarą przemocy seksualnej.

Zaledwie kilka dni po tym, jak zakończyły się Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, a Ojciec Święty Franciszek opuścił Brazylię, prezydent tego kraju sygnowała ustawę, która otwiera drzwi do szybkiej i darmowej dystrybucji m.in. środków wczesnoporonnych w systemie opieki zdrowotnej w Brazylii.

W Brazylii prawo zezwala na zabicie poczętego dziecka wówczas, gdy ciąża zagraża życiu kobiety lub kiedy kobieta jest ofiarą gwałtu, można jej dokonać do 20. tygodnia.

W kwietniu 2012 roku Sąd Najwyższy zliberalizował prawo do aborcji, umożliwiając ją także w przypadku, kiedy u nienarodzonego jeszcze dziecka zdiagnozuje się uszkodzenie mózgu.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl