fot. PAP/Roman Zawistowski

Szkolenia wojskowe w ramach projektu „Ferie z WOT”

Wojska Obrony Terytorialnej po raz kolejny organizują podstawowy instruktaż w ramach projektu „Ferie z WOT”. Inicjatywa została przygotowana z myślą o pełnoletnich uczniach szkół średnich, studentach oraz nauczycielach – poinformowały w niedzielę WOT.

Jak przekazały WOT, szkolenie w ramach akcji „Ferie z WOT” jest propozycją także dla rodziców, których dzieci w tym czasie będą spędzać czas na obozach zimowych.

W tym roku projekt będzie prowadzony we wszystkich Brygadach Obrony Terytorialnej. Większość jednostek szkolenie podstawowe przeprowadzi na terenie działania brygad blisko lokalnych społeczności lub na pobliskich ośrodkach szkolenia poligonowego.

Powołania do jednostek wojskowych WOT będą odbywać się zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem ferii w poszczególnych województwach.

Pierwsze 16-dniowe szkolenia zaczynają się 16 stycznia w województwach: podkarpackim, pomorskim, łódzkim, lubelskim i śląskim, a od 23 stycznia rusza szkolenia na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach. 30 stycznia rozpoczną się powołania do Brygad Obrony Terytorialnej w województwach: małopolskim, świętokrzyskim, lubuskim, kujawsko–pomorskim oraz wielkopolskim. Ostatni termin „Ferii z WOT” zaplanowano na Dolnym Śląsku, Mazowszu, Opolszczyźnie i na Pomorzu Zachodnim. Szkolenia zakończone zostaną uroczystymi przysięgami wojskowymi.

Osoby zainteresowane służbą w WOT, powinny już teraz złożyć wniosek poprzez kontakt z rekrutrem Wojsk Terytorialnych (https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl) lub udać się osobiście do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji właściwego do miejsca zameldowania. Terytorialną Służbę Wojskową można odbywać w innym obszarze, np. miejscu zamieszkania, nauki czy studiów.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl