fot. W-M BOT

Pierwsza w tym roku przysięga warmińsko-mazurskich terytorialsów

W niedzielę, 2 lutego 2020 r. odbyła się pierwsza w tym roku przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Przysięgę złożyli m.in. uczniowie, którzy w ferie zimowe zamienili szkolny plecak na wojskowy. W tym dniu, odbyła się również promocja podoficerska absolwentów kursu „SONDA”. Przysięgę w Morągu złożyło około 100 żołnierzy-obywateli, a patenty podoficerskie odebrało 13 absolwentów kursu podoficerskiego.

Ferie zimowe to dla uczniów i studentów czas odpoczynku po intensywnej nauce i wyczerpującej sesji egzaminacyjnej. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich. Niektórzy, jako ochotnicy, chcieli sprawdzić swoje umiejętności podczas szesnastodniowego szkolenia podstawowego, złożyć przysięgę wojskową i rozpocząć służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej.

„Coraz więcej młodych ludzi interesuje się służbą wojskową. W 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, co trzeci żołnierz ma mniej niż 25 lat” – podkreśla szef sztabu brygady, ppłk Artur Lichończak.

„Ze względu na trwającą naukę w szkołach ponadgimnazjalnych i na uczelniach, wielu młodych ludzi, którzy chcą stać się żołnierzami, nie może rozpocząć przygody wojskowej w trakcie trwania roku szkolnego. Dlatego organizujemy szkolenia w okresie ferii zimowych i wakacji, by zagospodarować ten potencjał” – dodaje szef sztabu.

Monika Jabłońska-Buder, rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl