fot. Monika Tomaszek

Wicepremier M. Błaszczak podczas obchodów 31. rocznicy Radia Maryja: Chciałbym podziękować Rodzinie Radia Maryja za to, że stanęliście murem za polskim mundurem

Chciałbym podziękować wszystkim Państwu, całej Rodzinie Radia Maryja,  że murem stanęliście za polskim mundurem. Bóg zapłać za to, że kiedy żołnierze Wojska Polskiego byli atakowani przez różnych celebrytów, przez różnych polityków opozycji, wy – poparliście i stanęliście za nimi murem –  mówił wicepremier Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej,  podczas obchodów 31. rocznicy Radia Maryja.

 

 

W Toruniu trwały obchody 31. rocznicy Radia Maryja. Swoje słowa do uczestników oraz słuchaczy toruńskiej rozgłośni skierował wicepremier Mariusz Błaszczak.

– Chciałbym podziękować wszystkim Państwu, całej Rodzinie Radia Maryja za to, że murem stanęliście za polskim mundurem. Bóg zapłać za to, że kiedy żołnierze Wojska Polskiego byli atakowani przez różnych celebrytów, przez różnych polityków opozycji, wy – poparliście i stanęliście za nimi murem. Serdecznie wam za to dziękuję – zaznaczył minister obrony narodowej.

Wicepremier podczas 31. rocznicy Radia Maryja wraził również prośbę.

– Proszę, aby takie wsparcie nie ustawało. Mam prośbę o pamięć w modlitwie o oraz wsparcie dla żołnierzy – akcentował szef MON.

Wicepremier Mariusz Błaszczak skierował także słowa do młodych ludzi uczestniczących w obchodach 31. rocznicy Radia Maryja.

– Zwracam się do młodych ludzi, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, co chcą w życiu robić. Zachęcam do tego, aby wstąpili do Wojska Polskiego .Naprawdę warto! A ci z państwa, którzy już są aktywni zawodowo, mogą tę aktywność połączyć ze służbą w Wojsku Polskim. Zachęcam do przystąpienia do Wojsk Obrony Terytorialnej –  podkreślił minister obrony narodowej.

Mariusz Błaszczak podzielił się również historią, która przydarzyła mu się kilka tygodni temu podczas uroczystej przysięgi żołnierzy z dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w Suwałkach. Opowiedział, że na wspólnym obiedzie spotkał dwoje młodych ludzi, którzy opowiedzieli mu swoją drogę, którą przebyli, by zostać żołnierzem Wojska Polskiego. Jak wspomniał minister, mężczyzna wcześniej pracował w fabryce mebli, natomiast kobieta wyjeżdżała do Niemiec. Polityk wspominał, że pogratulował im wyboru i powiedział, że jest z nich dumny, zwłaszcza dlatego, że mieszkają w Polsce i nie muszą już wyjeżdżać, żeby zarabiać poza granicami kraju.

– Jesteśmy [PiS – red.] gwarantem tego, żeby się dobrze układało, ale wszystko się będzie dobrze układać, jeżeli będziemy mieli państwa wsparcie, o co jeszcze raz bardzo serdecznie proszę – podsumował wicepremier Mariusz Błaszczak.

fot. Monika Tomaszek

radiomaryjna.pl

drukuj