fot. Tomasz Strąg

Szef MON: Wysyłamy 100 żołnierzy WOT, którzy będą pomagać strażakom w pow. przeworskim

Nad miejscowościami powiatu przeworskiego na Podkarpaciu przeszły ulewne deszcze; na miejsce wysyłamy 100 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy będą pomagać strażakom – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

Powiat przeworski jest jednym z sześciu powiatów na Podkarpaciu, dla których IMGW wydało w piątek najwyższy, trzeci stopień ostrzeżenia przed burzami z gradem.

„Nad miejscowościami powiatu przeworskiego na Podkarpaciu przeszły ulewne deszcze. Na miejsce wysyłamy 100 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy będą pomagać strażakom” – poinformował na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

W związku z intensywnymi opadami deszczu, które przechodzą w piątek po południu przez region, podkarpaccy strażacy odnotowali dotąd ponad 200 interwencji.

„Strażacy pompują wodę z zalanych domostw, udrażniają przepusty drogowe. Usuwają także połamane konary drzew. Woda całkowicie zablokowała drogę woj. nr 835 w miejscowości Hadle Szklarskie w powiecie przeworskim, a także drogę wojewódzką nr 877 w Zabratówce w pow. rzeszowskim” – przekazał PAP rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja.

Jak dodał, w działania zaangażowanych jest ponad 700 strażaków PSP i ochotników.

W piątek wieczorem większość kraju objęta jest ostrzeżeniami IMGW przed burzami z gradem. Sześć powiatów na Podkarpaciu objętych jest najwyższym, trzecim stopniem ostrzeżenia. Chodzi o miasto Rzeszów oraz pobliskie powiaty: rzeszowski, łańcucki, przeworski, leżajski oraz niżański. Tam opady mogą wynieść nawet 80 mm.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl