MSWiA przedstawi informację ws. bezpieczeństwa na ŚDM

Na prośbę premier Beaty Szydło minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak przedstawi we wtorek na posiedzeniu Rady Ministrów informację dotyczącą kwestii bezpieczeństwa w czasie Światowych Dni Młodzieży. Ma to związek z ostatnimi wydarzeniami w Turcji i we Francji. Wiadomość podał rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Premier Beata Szydło tuż po powrocie ze szczytu Azji i Europy ASEM w stolicy Mongolii odbyła konsultacje z szefami resortów: spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem, spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim oraz koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim. Według rzecznika rządu premier zwróciła się do ministra Mariusza Błaszczaka o przedstawienie informacji na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów na temat bezpieczeństwa w czasie zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.

„Podczas roboczego spotkania ministrowie przedstawili informacje dotyczące bezpieczeństwa Polaków przebywających we Francji i Turcji w związku z zamachem w Nicei i próbą puczu w Ankarze” – relacjonował spotkanie Rafał Bochenek.

Podczas szczytu w Ułan Bator szefowie rządów państw Unii Europejskiej podjęli deklarację, z której jednoznacznie wynika, iż należy w Turcji „dążyć do jak najszybszego przywrócenia porządku konstytucyjnego” – mówił po powrocie ze szczytu rzecznik rządu.

„Wszelkie organa władzy powinny działać w oparciu o legitymację demokratyczną. Tylko i wyłącznie takie organy będą uznane przez opinię międzynarodową” – poinformował Rafał Bochenek.

ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie i okolicznych miastach, od 27 lipca weźmie w nich udział papież Franciszek. Spodziewanych jest od 1,5 do 1,8 mln osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl