PAP/Tomasz Gzell

B. Szydło: Wspólnie musimy zrobić wszystko, żeby matury się odbyły

Wspólnie, rząd i nauczyciele, musimy zrobić wszystko, by matury się odbyły – powiedziała dziś wicepremier Beata Szydło. Podkreśliła, że propozycja rządu złożona w czwartek związkom zawodowym jest wstępna i podlega negocjacjom.

„To propozycja wstępna. To oznacza, że w czasie prac nad nią strona związkowa będzie składała swoje postulaty, będzie mogła również składać swoje propozycje” – powiedziała Beata Szydło po dzisiejszych rozmowach ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Zaapelowała też do związków o „dobrą wolę”.

Beata Szydło wyraziła ponadto nadzieję, że rozmowy o sytuacji w oświacie zakończą się porozumieniem.

„Musimy myśleć przede wszystkim o przyszłości młodzieży” – oświadczyła wicepremier.

Beata Szydło podkreśliła również, że rząd oraz nauczyciele „wspólnie muszą zrobić wszystko, by matury się odbyły”. Podziękowała też tym nauczycielom, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie egzaminów gimnazjalistów i ósmoklasistów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl