Premier B. Szydło kontynuuje przegląd resortów #RokNowychZadań

Beata Szydło spotka się dziś z ministrami: zdrowia Konstantym Radziwiłłem oraz rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską. Wczoraj szefowa rządu rozmawiała z ministrami: obrony narodowej Antonim Macierewiczem oraz spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem.

Po spotkaniu premier była pytania m.in. o to, jak się odnosi do zapowiadanego przez Kukiz’15 wniosku o wotum nieufności dla ministra zdrowia. W odpowiedzi premier powiedziała, że nie przewiduje jego dymisji, a sam wniosek w tej sprawie jest nieracjonalny.

Wniosek o odwołanie ministra zdrowia jest oczywiście nieracjonalny i takiej dymisji nie będzie. Konstanty Radziwiłł ma przed sobą bardzo ważne zadanie, ponieważ ma przeprowadzić reformę systemu ochrony zdrowia w Polsce. Jest to duże wyzwanie, ale niezwykle oczekiwane. Państwo doskonale wiecie, że szczególnie w tym okresie, kiedy jest bardzo dużo zachorowań w Polsce, ten niewydolny system służby zdrowia daje się Polakom coraz bardziej we znaki. My to chcemy zmienić, jesteśmy do tego przygotowani i na tym będziemy się koncentrować – mówiła premier Szydło.

Rozpoczęty wczoraj przez premier Beatę Szydło przegląd ministerstw ma potrwać dwa tygodnie. Jego celem jest wytyczenie planów poszczególnych resortów na ten rok oraz przyjrzenie się temu, co w ich pracy wymaga zmian.

Jutro premier planuje spotkać się z ministrami: sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą i koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl