fot. flickr.com

Opłaty bezpośrednie dla rolników czy projekt o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych tematami posiedzenia rządu

O godz. 10.00 rozpocznie się posiedzenie rządu. Rada ministrów zajmie się między innymi dopłatami bezpośrednimi dla rolników oraz projektem o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych.

30 mln zł – nawet taką karę będzie mogła otrzymać nieuczciwa firma, która łamie prawo. Podwyższenie kar finansowych dla takich przedsiębiorstw zakłada projekt o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Dziś zajmie się nim rząd.

Oprócz tego rada ministrów będzie pracować nad sześcioma innymi ustawami. Między innymi o pomocy społecznej oraz o ochronie zdrowia psychicznego. Według jej zapisów, schroniska dla bezdomnych będą mogły nakładać na nich opłaty za pobyt. Kwota nie będzie mogła przekroczyć 30 proc. dochodu osoby, która trafi do placówki. Opłata nie będzie także obowiązkowa, a decyzję o jej nałożeniu podejmie schronisko. Jeżeli dochód osoby samotnej lub dochód na osobę w jej rodzinie nie przekroczy kwoty kryterium finansowego, należność nie będzie mogła zostać nałożona.

Rząd pochyli się również nad projektem nowelizacji ustawy o dopłatach bezpośrednich. Według założeń, gospodarstwa do 10 ha będą mogły składać oświadczenia jeszcze w tym roku. Elektroniczny wniosek o dopłaty bezpośrednie nie będzie wymagany. W deklaracji rolnicy będą musieli wnioskować o te same płatności, co w poprzednim roku. Stosowny dokument będzie można złożyć od 15 lutego do 14 marca.

Ministrowie zajmą się dzisiaj również ustawą o radiofonii i telewizji, ustawą o ochronie przeciwpożarowej oraz prawie atomowym.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl