B. Szydło: Droga S1 szansą dla rozwoju regionu

S1 to przyszłość i szansa dla rozwoju regionu – powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa polskiego rządu spotkała się w Bielsku-Białej z samorządowcami. Towarzyszył jej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Rząd skierował do realizacji trzy śląskie odcinki drogi ekspresowej S1: Podwarpie – Dąbrowa Górnicza, Kosztowy – Bielsko-Biała oraz obejście Węgierskiej Górki na Żywiecczyźnie.

Premier Beata Szydło mówiąc o realizacji inwestycji podkreśliła, że jej rząd przywraca państwo w tych regionach, gdzie było „zwijane” przez osiem lat.

– S1 powstaje. To jest przyszłość naszego regionu. To jest szansa dla rozwoju naszego regionu i tak jak w poszczególnych innych częściach Polski będziemy realizowali właśnie ważne inwestycje: drogowe, kolejowe, ale i inne. Będziemy realizowali program wspierania dla przedsiębiorców, odbudowywania przemysłu, odbudowywania produkcji, tworzenia nowych miejsc pracy. Robimy to po to, żeby Polska się rozwijała, żeby Polska rozwijała się jeszcze szybciej, żebyśmy mieli dobrą przyszłość dla naszej ojczyzny, ale przede wszystkim chcemy, żeby Polska rozwijała się równomiernie – wskazywała premier Beata Szydło.

W 2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje zakończyć budowę ostatniego z brakujących dotąd odcinków trasy S1 w województwie śląskim.

Ekspresowa trasa S1 przebiega od węzła z autostradą A1 w pobliżu katowickiego lotniska Pyrzowice do granicy ze Słowacją w Zwardoniu.

RIRM

drukuj