fot. flickr.com

Lufthansa i General Electric zainwestują na Śląsku

Lufthansa i General Electric zainwestują 250 mln euro w Środzie Śląskiej w centrum serwisowania silników lotniczych. W miejscu tym ma powstać ok. 600 nowych miejsc pracy. Wybór lokalizacji pod inwestycję ogłosili dziś na konferencji przedstawiciele firm oraz wicepremier Mateusz Morawiecki.

– To dowód na to, że Polska gospodarka jest stabilna i cieszy się zaufaniem dużych zagranicznych inwestorów – mówił Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów.

Jak podało w swym komunikacie Ministerstwo Rozwoju, o wyborze Polski zdecydował fakt, że serce silników, które mają być serwisowane w planowanych zakładach, zostało zaprojektowane przez polskich inżynierów w Warszawie.

Minister rozwoju i finansów zwrócił uwagę, że wybór ten pokazuje skuteczność rządowej strategii inwestowania w nowoczesne technologie.

– To jest też potwierdzenie, że ta strategia, którą rząd pani premier Beaty Szydło wytyczył, czyli strategia coraz to bardziej innowacyjnych produktów, coraz to wyżej zaawansowanej technologii, która przekłada się na wyższe marże naszych firm, podmiotów, które tutaj są w Polsce, że ta strategia przynosi owoce. Jak byłem tydzień temu w Holandii, z moim odpowiednikiem rozmawiałem o super nowoczesnych technologiach, tam wspomniał mi, że najlepszą, najbardziej dającą owoce metodą przyciągania zaawansowanych technologii jest tzw. złoty trójkąt. Złoty trójkąt to administracja centralna, administracja publiczna, biznes, czyli firmy oraz samorządy – zakończył minister Morawiecki.

Inwestycja zostanie zlokalizowana w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W ramach projektu przewidziana jest intensywna współpraca z Politechniką Wrocławską oraz szkołami technicznymi, które wykształcą nowe pokolenie specjalistów.

RIRM

drukuj