fot. PAP/Leszek Szymański

Premier: Wieczorem wyjątkowy mecz z Węgrami

Dziś wieczorem na stadionie PGE Narodowy wyjątkowy mecz z Węgrami w eliminacjach Mistrzostw Świata; odbędzie się on niemal 100 lat po tym, jak nasze reprezentacje zagrały ze sobą po raz pierwszy – napisał premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wpisie na Facebooku zwrócił uwagę, że dziś wieczorem na stadionie PGE Narodowy odbędzie się wyjątkowy mecz z Węgrami w eliminacjach Mistrzostw Świata, i że cieszy się on wielkim zainteresowaniem w obu krajach także dlatego, że ma historyczne tło.

„Odbędzie się niemal 100 lat po tym, jak nasze reprezentacje zagrały ze sobą po raz pierwszy” – zauważył.

„Dla Biało-Czerwonych mecz w Budapeszcie w grudniu 1921 roku był pierwszym oficjalnym meczem w historii. Stąd Inicjatywa filmu <<Przyjaźń łączy nas od zawsze, piłka nożna od 100 lat>>, w którym wykorzystano wspólne sportowe emocje oraz specjalny zabieg kompresji czasowej, bo w relacji komentatora w spocie akcje konstruują zawodnicy, którzy grali w meczu sprzed stu lat – tacy jak Tadeusz Synowiec, Józef Kałuża czy Vilmos Kertesz, ale pod bramką dogrywają do gwiazd dzisiejszych reprezentacji Polski i Węgier” – napisał premier.

Dodał, że nie może doczekać się wieczornego meczu i jest przekonany, że u premiera Węgier Viktora Orbana emocje także są duże.

Do wpisu dołączył też wspomniany spot, który został przygotowany przez Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka oraz Biuro Programu „Niepodległa”.

„Zachęcam do dzielenia się nim z przyjaciółmi, także, a może przede wszystkim, na Węgrzech” – wskazał Mateusz Morawiecki.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl