fot. PAP/Leszek Szymański

Premier M. Morawiecki: Pokażmy, że możemy rozmawiać ze sobą z klasą, z troską o Polskę, na argumenty

Chciałbym, żebyśmy prowadzili rzeczową dyskusję w mediach społecznościowych; pokażmy, że możemy rozmawiać ze sobą z klasą, z troską o Polskę, na argumenty, nie obrażając innych – powiedział premier Mateusz Morawiecki w klipie opublikowanym we wtorek na Facebooku.

Konto na Facebooku premier założył w ubiegłym tygodniu. W swoim pierwszym wpisie zapewnił, że postara się znaleźć czas, by dzielić się z internautami tym, co myśli o przyszłości Polski.

„Kampania wyborcza to czas intensywnej, nieraz twardej, ale mam nadzieję przede wszystkim twórczej rozmowy o naszych polskich aspiracjach i oczekiwaniach. To też czas pytań, co zrobić, żeby nasza codzienność była jeszcze lepsza, a Polska była coraz lepszym miejscem do życia dla wszystkich nas i to bez względu na poglądy, miejsce zamieszkania czy wykonywany zawód” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w klipie, który pojawił się na jego koncie we wtorek rano.

„Chciałbym, żebyśmy spotykali się i rozmawiali twarzą w twarz w całej Polsce o najważniejszych dla nas sprawach, ale chciałbym też, żebyśmy prowadzili rzeczową dyskusję, także tu, w mediach społecznościowych. Pokażmy, że możemy rozmawiać ze sobą z klasą, z troską o Polskę, na argumenty, nie obrażając innych” – mówił premier.

Dodał przy tym, że na Facebooku będzie informował o swoich bieżących działaniach związanych z realizacją rządowego Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz programu Prawa i Sprawiedliwości.

„Tutaj będziecie się mogli dowiedzieć, jaka jest moja wizja przyszłości Polski oraz jakie są moje propozycje dla Górnego Śląska – regionu, w którym ubiegam się o mandat poselski” – podkreślił szef rządu.

W jesiennych wyborach parlamentarnych premier Mateusz Morawiecki wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu katowickim. „Jedynką” listy Koalicji Obywatelskiej w tym okręgu jest wiceprzewodniczący PO Borys Budka, a liderem wspólnej listy SLD, Razem i Wiosny – Maciej Konieczny.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl