fot. twitter.com/PolskaPolicja

Policyjna akcja „SMOG” w środę na polskich drogach

Policjanci będą badać zawartość spalin silników samochodowych. Akcja „SMOG” zostanie przeprowadzona w środę w całym kraju. Jej celem jest przeciwdziałanie korzystaniu z aut wyposażonych w silniki, które emitują szkodliwe substancje przekraczające normy.

O szczegółach działań poinformowano we wtorek na stronie internetowej policji. Funkcjonariusze drogówki, choć będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem, szczególnie zwrócą uwagę na pojazdy, których stan techniczny – na przykład poprzez nadmierne zadymienie – wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Funkcjonariusze wykorzystywać będą specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy – dymomierze i analizatory spalin. Urządzenia te pozwalają dokonać pomiaru zawartości spalin silników benzynowych i zasilanych gazem, a także zadymienia silników diesla. Badane będą te pojazdy, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Działania te mają ponadto charakter informacyjno-edukacyjny.

„Policjanci będą przypominali kierującym, że smog, to również <<zasługa>> niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności” – wskazuje policja.

Smog – przypomina policja – jest problemem na skalę światową, zagrażającym zarówno człowiekowi, jak i środowisku.

„Wszyscy powinniśmy przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji” – apelują funkcjonariusze.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl