fot. twitter.com

Tarnów: Policjanci zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich

Policjanci zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich znajdującą się w miejscowości Radłów k. Tarnowa. Właściciel wpadł, bo wzniecił ogień na swojej działce. W trakcie przesłuchania twierdził, że jest zakażony koronawirusem.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, 46-letni właściciel plantacji usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 8 lat więzienia.

Jego plantacja została odkryta, kiedy policjanci interweniowali w związku z wznieceniem na posesji kilkumetrowego ognia. Obecni na miejscu funkcjonariusze wypatrzyli przy okazji pojedyncze sadzonki konopi indyjskich. One doprowadziły ich do urządzonej w domu dobrze zorganizowanej i zautomatyzowanej plantacji.

Podczas gruntownego przeszukania nieruchomości policjanci znaleźli 120 sztuk krzaków konopi indyjskiej w różnej fazie rozwoju – rośliny miały od 30 do 150 centymetrów wysokości. Umieszczone były praktycznie we wszystkich pomieszczeniach domu. Ponadto był tam profesjonalny sprzęt służący do ich uprawy.

W wielu miejscach, w tym np. w chlebaku policjanci natknęli się również na gotowy susz marihuany, którego w sumie zabezpieczono podczas pół kilograma. Łącznie z przejętych roślin można było uzyskać ponad 3 kilogramy marihuany.

Właściciel plantacji został zatrzymany i usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 8 lat więzienia. W trakcie przesłuchania w tarnowskiej prokuraturze gorzej się poczuł, twierdząc, że może być zarażony koronawirusem. Wykonany test wykluczył u niego COVID-19.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl