Program modernizacji służb mundurowych z podpisem prezydenta

Ponad 9 mld zł trafi do końca 2020 roku do Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu. To efekt podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy konstytuującej program modernizacji służb mundurowych.

W ramach programu najwięcej środków – bo prawie 6 mld zł – trafi do policji. Ponad 1,2 mld zł do Straży Granicznej, do PSP ponad 1,7 mld zł. Natomiast dla BOR przewidziano ponad 200 mln zł.

Środki te zostaną wykorzystane w większości na inwestycje infrastrukturalne, informatyczne, na zakup uzbrojenia i specjalistycznych pojazdów.

To konkretny i dobry program m.in. w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa w Polsce  – podkreśla poseł Jerzy Polaczek, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

W przypadkach zagrożenia Państwowa Straż Pożarna będzie dysponowała znacznie lepszym sprzętem ratunkowym. Policja będzie wyposażona w lepsze narzędzia w szczególności zwalczające najgroźniejszą przestępczość tą gospodarczą i tą kryminalną.[…] Reasumując ta ustawa może być oceniona z satysfakcją, bo zagwarantuje lepszy sposób ochrony życia, zdrowia, mienia oraz ochrony najważniejszych osób w państwie w najbliższych latach – zaznacza poseł Jerzy Polaczek.

Program modernizacji służb mundurowych obejmie lata 2017-2020. W tym czasie konsekwentnie realizowane będą działania, których celem ma być poprawa sprawności działania tych formacji.

Program będzie realizowany przez Komendantów Głównych Policji, PSP, SG i szefa BOR-u, a nadzór nad całością będzie sprawował minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl