fot. pixabay.com

Wielkopolskie: Policjanci przejęli 127 kg marihuany wartej ok. 7 mln złotych

Policjanci z Poznania przejęli 127 kg przemyconej do Polski marihuany o czarnorynkowej wartości około 7 mln złotych. Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące – poinformowały w piątek policja i prokuratura.

Podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji przekazała PAP, że dzięki współpracy funkcjonariuszy kryminalnych KMP w Poznaniu i policjantów z komendy wojewódzkiej zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej 17 listopada na terenie Wielkopolski zatrzymano mężczyzn podejrzanych w sprawie przemytu.

„W związku z tą sprawą kryminalni przechwycili łącznie 127 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 7 mln złotych” – zaznaczyła podinspektor.

Śledztwo dotyczące międzynarodowego przemytu znacznej ilości narkotyków na terytorium Polski, wspólnie z funkcjonariuszami KWP w Poznaniu, prowadzi Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Dział prasowy Prokuratury Krajowej poinformował, że zatrzymanym w tej sprawie przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości narkotyków.

„Z uwagi na konieczność zabezpieczenia dalszego toku postępowania prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych. Sąd w całości podzielił stanowisko oraz argumenty prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy” – podała Prokuratura Krajowa.

Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl