fot. TV Trwam

[TYLKO U NAS] Ks. prof. W. Cisło: Radio Maryja, Telewizja Trwam i „Nasz Dziennik” to rodzina, której nic nie rozbije

W 30. rocznicę powstania Radia Maryja życzę, aby Ojciec Dyrektor-Założyciel jak najdłużej kierował rozgłośnią. Wizja o. Tadeusza Rydzyka CSsR pokazała (szczególnie w tych trudnych czasach), że jest on człowiekiem opatrznościowym. Życzę, żeby Radio Maryja miało zawsze przy sobie wiernych słuchaczy, bo ich modlitwa ma ogromne znaczenie. Radio Maryja, Telewizja Trwam i „Nasz Dziennik” to rodzina, której nic nie rozbije – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej PKWP, w programie „Polski Punkt Widzenia” w Telewizji Trwam.

4 grudnia Rodzina Radia Maryja będzie świętować [30. rocznicę powstania Radia Maryja]. Radio zaczęło posługę Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i narodowi polskiemu poprzez dwie stacje: w Toruniu i Bydgoszczy. Z tych małych stacji, tak jak z ewangelicznego ziarnka gorczycy, Radio Maryja urosło na cały świat.

– Radio Maryja ma przede wszystkim ogromne znaczenie ewangeliczne. Pokazała nam to także pandemia COVID-19. Uświadomiliśmy sobie, że jedynym głosem modlitwy ludzi chorych w szpitalach było właśnie Radio Maryja. Jest to niezmierny wymiar modlitwy, kiedy człowiek jest chory i osamotniony. Wtedy głos Radia Maryja dociera – zwrócił uwagę ks. prof. Waldemar Cisło.

Dyrektor sekcji polskiej PKWP wskazał, że Radio Maryja jest ważne dla zachowania równowagi w mediach w Polsce.

– Radio Maryja jest także balansem. Wiemy, że zaprzepaściliśmy szansę obrony naszego kraju przed infiltracją obcego kapitału. Jeśli Niemcy czy Francja mają zakaz sprzedawania gazet, kanałów telewizyjnych i radiowych innemu kapitałowi niż krajowemu, to z czegoś się to bierze. (…) Staliśmy się pewnego rodzaju kolonią. Dobrze, że trwają próby odkupienia mediów – zaznaczył gość programu.

Ks. prof. Waldemar Cisło ocenił, że wszystkie oskarżenia kierowane pod adresem Radia Maryja są ważne, bo pokazują, jak ważna jest rola rozgłośni w społeczeństwie.

– Podziwiam o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora-Założyciela Radia Maryja, że jest w stanie znieść tyle różnych oskarżeń, które były kierowane pod adresem Radia Maryja, Telewizji Trwam i innych dzieł. Wszystkie oskarżenia są ważne, bo pokazują, jak ważna jest rola Radia Maryja w społeczeństwie. Im mocniej Radio Maryja jest atakowane, tym bardziej świadczy to o tym, że medium to jest ważne dla zachowania równowagi – podkreślił gość programu.

– Wszyscy pamiętamy marsze, pamiętamy 2 miliony podpisów, żeby Telewizja Trwam miała swoje miejsce na multipleksie, żeby zachowano swobodę w nadawaniu Radiu Maryja. Nawet Unia Europejska upominała się, aby zachować podstawowy pluralizm. Dzięki Bogu, dzięki Ojcu Dyrektorowi, dzięki modlitwie milionów ludzi udało się zachować te media niezależnymi. Gdyby nie Rodzina Radia Maryja bylibyśmy dziś w trudnej sytuacji i Radia Maryja nie byłoby w Polsce – dodał.

Dyrektor sekcji polskiej PKWP podkreślił, że Radio Maryja, Telewizja Trwam i „Nasz Dziennik” to rodzina.

– W 30. rocznicę powstania Radia Maryja życzę, aby Ojciec Dyrektor-Założyciel jak najdłużej kierował rozgłośnią. Wizja o. Tadeusza Rydzyka CSsR pokazała (szczególnie w tych trudnych czasach), że jest on człowiekiem opatrznościowym. Życzę, żeby Radio Maryja miało zawsze przy sobie wiernych słuchaczy, bo ich modlitwa ma ogromne znaczenie. Radio Maryja, Telewizja Trwam i „Nasz Dziennik” to rodzina, której nic nie rozbije – zaznaczył ks. prof. Waldemar Cisło.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl