fot. pixabay.com

Warszawa: Oszust podszywał się pod policjanta, ukradł seniorowi 638 tys. zł

Policjanci z warszawskiej Ochoty zatrzymali 32-latka podejrzanego o udział w oszustwie na policjanta „CBŚ”. Mężczyzna miał odebrać od 81-latka 638 tysięcy złotych – poinformował PAP podkom. Karol Cebula z komendy na warszawskiej Ochocie.

Do zdarzenia na początku października przy ul. Gorlickiej na warszawskiej Ochocie.

„Na numer stacjonarny starszego mężczyzny zatelefonował oszust, który podawał się za funkcjonariusza. Mężczyzna tak poprowadził rozmowę, że przekonał seniora do przekazania oszczędności swojego życia” – przypomniał podkomisarz Karol Cebula.

W wyniku oszustwa 81-letni mężczyzna stracił 638 tysięcy złotych. Senior, gdy się zorientował, że został oszukany zgłosił sprawę na policję.

„Sprawą zajęli się funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami przeciwko mieniu z komendy na warszawskiej Ochocie” – przekazał policjant.

W trakcie dochodzenia policjanci ustalili dane personalne mężczyzny, który miał odebrać pieniądze od seniora. W połowie listopada kryminalni zatrzymali 32-latka w podwarszawskich Markach.

Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do prokuratury na Ochocie. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała PAP, że 32-latek usłyszał zarzut oszustwa, do którego się przyznał.

„Decyzją sądu 32-latek został aresztowany na okres trzy miesiące” – podała prokurator.

Jak ustaliła PAP 32-latek usłyszał zarzuty w warunkach recydywy.

Za zarzucany czyn może mu grozić do 8 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl