fot. PAP/Paweł Supernak

Premier Albanii z wizytą w Warszawie

Premier Albanii Edi Rama rozpoczął swoją oficjalną wizytę w Warszawie. Do Polski przybył on na zaproszenie premier Beaty Szydło, z którą spotkał się przed południem. Rozmowy polityków dotyczyły gospodarki, współpracy ekonomicznej, sytuacji politycznej na Bałkanach oraz unijnych aspiracji Albanii.

Po spotkaniu premier Beata Szydło powiedziała na wspólnej konferencji ze swoim albańskim odpowiednikiem, że rozmowy potwierdziły, iż relacje polsko-albańskie są bardzo dobre. Zapowiedziała, że będziemy je jeszcze rozwijać i umacniać.

Oprócz stanu obecnej współpracy, omówiliśmy możliwości nowych pól współpracy i inwestycji – powiedziała premier Beata Szydło. Prezes Rady Ministrów zapewniła też o wspieraniu przez Polskę unijnych aspiracji Albanii.

Zaproponowałam dzisiaj Panu premierowi poszerzenie dotychczasowej współpracy w dziedzinie integracji europejskiej. Utworzymy konferencję tirańską, dwustronne forum konsultacyjne, w ramach którego Polska będzie przekazywać doświadczenia naszej administracji publicznej w okresie transformacji ustrojowej negocjacji z Unią Europejską. Mam nadzieję, że pola współpracy, które zostały dziś przez nas określone, w kolejnych miesiącach będą mogły być coraz bardziej rozszerzane i ta współpraca będzie się jeszcze bardziej pogłębiała – zaznaczyła polska premier.

 

RIRM

drukuj