fot. pixabay.com

Ideologiczna ofensywa w Warszawie

Urzędnicy stołecznego ratusza rozliczają burmistrzów dzielnic z realizacji działań na rzecz „równego traktowania” i „anty-dyskryminacji”. Ratusz pyta też o plany realizacji podpisanej przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego karty LGBT.  

Warszawski ratusz zwrócił się do burmistrzów 18 stołecznych dzielnic o informacje z realizacji od 2018 r. zadań antydyskryminacyjnych. Poproszono też – jak czytamy w dokumencie – o plany wprowadzania polityki równego traktowania.

„Proszę o uwzględnienie także tych działań, które planowaliście Państwo w tym obszarze, a na których realizację nie macie w tym momencie zagwarantowanych środków w budżecie dzielnicy” – napisano w dokumencie.

To sugestia wsparcia finansowego na tak zwane działania antydyskryminacyjne – zauważa warszawski radny z Prawa i Sprawiedliwości, Filip Frąckowiak.

– Wygląda na to, że pomimo trudnej sytuacji finansowej warszawskiego ratusza działania na rzecz społeczności LGBT będą forsowane – zaznacza Filip Frąckowiak.

Jak wynika z pisma do burmistrzów, polityka antydyskryminacyjna ma być realizowana w kontekście karty LGBT. Prezydent Trzaskowski za każdym razem zleca wypełnianie zapisów tej karty innym osoby niż on sam – podkreśla mecenas Nikodem Bernaciak z Ordo Iuris.

– W ubiegłym roku był to konkurs na dyplomy równości, który miał formalnie tylko patronat urzędu miasta. Jednak zostały pozmieniane poszczególne zarządzenia. W tym roku rękami burmistrzów dzielnic Rafał Trzaskowski zamierza doprowadzić do zrealizowania tej deklaracji – mówi Nikodem Bernaciak.

Burmistrzowie z kolei, tak zwane działania antydyskryminacyjne (będące de facto afirmacją zachowań homoseksualnych) będą wprowadzać między innymi rękami dyrektorów szkół.  Ratusz walkę z nierównym traktowaniem ogranicza do  jednej, nielicznej grupy osób.

– Jedynie LGBT jest, według dokumentów przesłanych przesłał pana prezydenta i jego zastępców, jedynym wyznacznikiem tego, czy uczniowie są traktowani w sposób równy – wskazuje radny Filip Frąckowiak.

Warszawski magistrat z jednej strony wspiera środowiska homoseksualne poprzez wdrażanie karty LGBT, a z drugiej sugeruje dyrektorom szkół usuwanie krzyży i wprowadzenie zakazu udziału osób duchownych w uroczystościach szkolnych.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl