Kolejna uchwała w obronie TV Trwam

Swój sprzeciw w sprawie niesprawiedliwego traktowania przez UKE katolickiej stacji wyrazili śląscy działacze Solidarnej Polski. Politycy zaznaczyli swoją dezaprobatę wobec aktualnego stanu rzeczy na dzisiejszym zjeździe.

Działacze SP obecni na II Zjeździe Regionalnym w Katowicach zwrócili uwagę, m.in. na kontekst idei sprawiedliwości społecznej. Przypomnieli, że na pozytywne rozwiązanie problemów TV Trwam oczekują miliony katolików zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Śląscy politycy nie kryją swojego oburzenia zaistniałą sytuacją.

Wyrażamy oburzenie, że postępowanie w tej sprawie trwa tak długo, pomimo zapłacenia za prawo nadawania 1.3 mln złotych przez Fundację Lux Veritatis. Oczekujemy natychmiastowej, pozytywnej decyzji i umożliwienie widzom Telewizji Trwam dostępu do jej programu” – czytamy w dokumencie.

To kolejna uchwała wyrażająca sprzeciw wobec blokowania możliwości nadawania TV Trwam na MUX-1. Przypomnijmy, że pomimo otrzymania koncesji od KRRiT oraz opłacenia w kwocie blisko 1.300.000 zł prawa do nadawania, miejsce katolickiego medium na multipleksie zajmuje TVP, wbrew zapisom ustawy cyfryzacyjnej z 2011 r.

Tekst Uchwały [Czytaj]

RIRM

drukuj