fot. TV Trwam News

[TYLKO U NAS] T. Cymański o konwencji PO i .N: Obóz rządzący potrzebuje programowej konkurencji

To jest stara przestroga: „Słaby rząd, który nie ma opozycji”. Nam trzeba silnej, zorganizowanej i programowej konkurencji – powiedział, odnosząc się do sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, w rozmowie z red. Szymonem Kozupą z TV Trwam poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański. Polityk także odniósł się do konwencji obozu rządzącego.

Dzisiejsza konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy przeszła moje oczekiwania – powiedział Tadeusz Cymański.

Myślałem, że ta konwencja nie będzie tak intensywna, w tak dobrym nastroju, bo w ostatnim czasie mieliśmy chwile zadyszki. Ale myślę, że dziś poszedł fantastyczny przekaz – bardzo wiarygodny – wskazał poseł PiS.

Jak dodał, mogliśmy usłyszeć bardzo dobry plan na kolejny okres rządów.

Będzie kontynuowana polityka prorodzinna. Usłyszeliśmy doskonałe pomysły zwłaszcza dla kobiet i młodzieży. Wszystko co było na konwencji można zawrzeć w zgrabnym powiedzeniu z expose premiera: „Kwitnąca gospodarka jest warunkiem hojnej polityki społecznej”. My to robimy. Nie tylko ścigając mafie, ale także wspierając małych i średnich przedsiębiorców. Dziś również do nich poszły świetne sygnały – obniżenie podatku CIT, co dało świetne efekty już wcześniej, kiedy został zniżony dla małych firm do 15 proc., a teraz kolejna obniżka – do 9 proc. Kolejna rzecz, na którą wiele ludzi czekało, że maleńkie, drobne firmy płacą taki sam ZUS, jak „grube, tłuste ryby”. Teraz tak nie będzie. I zmienimy to bardzo szybko – podkreślił Tadeusz Cymański.

Polityk odniósł się również do konwencji partii opozycyjnych – Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej – i przyznał, że ich połączenie jest dobrym sygnałem dla obozu rządzącego.

Jeżeli celem PO i .N jest budowanie realnej alternatywy, to jest kapitalna wiadomość. Jak rozumiem, ich celem nie jest już jedynie zniszczenie i pokonanie PiS. Zaczynają myśleć. I dobrze, bo idzie wiosna. Życzmy im też dobrze, bo nam trzeba silnej, zorganizowanej i programowej konkurencji. To jest stara przestroga: „Słaby rząd, który nie ma opozycji”. My chcemy konkurencji. Polska jest jedna i w tej Polsce jest również miejsce dla nich, również dla przewodniczącego Schetyny. Polubmy się trochę – zaapelował Tadeusz Cymański.

RIRM

drukuj