fot. PAP/Leszek Szymański

J. Kaczyński: Polski Ład ma zrealizować polskie aspiracje, a może nawet polskie marzenia

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił, że Polski Ład ma zrealizować polskie aspiracje, a może nawet polskie marzenia. Lider partii rządzącej był pierwszym mówcą konwencji, na której prezentowany jest nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy.

Jarosław Kaczyński wskazał, że Polski Ład powstał z dwóch powodów. Pierwszy z nich to głębokie i słuszne przekonanie Polaków, że należy im się taki poziom życia jak na Zachodzie. Zjednoczona Prawica – jak dodał – chce te aspiracje zaspokoić.

– Ale jest i druga przyczyna. Polski Ład oparty jest o polskie wartości. Myśmy zawsze prowadzili naszą politykę właśnie w oparciu o nie. Polska oparta o tradycję, o solidarność; Polska sprawiedliwa; Polska równych szans -niezależnie od tego, kto gdzie się urodził – zarówno w wymiarze społecznym, jak i terytorialnym. To był nasz cel. To polski cel, bo to jest głęboko osadzone w naszej kulturze, tradycji i myśleniu. Z tych dwóch powodów powstała nazwa „Polski Ład” – podkreślał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński akcentował też, że Polski Ład to kontynuacja drogi Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy. Podkreślił, że znajdzie się w nim przede wszystkim sprawa opieki zdrowotnej, pracy i płac, mieszkań, polskiej wsi oraz tożsamości.

Po wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego zaplanowane są wystąpienia: marszałek Sejmu Elżbiety Witek, a także liderów Porozumienia i Solidarnej Polski – Jarosława Gowina oraz Zbigniewa Ziobry.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl