PiS proponuje debatę o sytuacji w służbie zdrowia

Prawo i Sprawiedliwość proponuje debatę o sytuacji w służbie zdrowia. Zaprasza na nią premiera Donalda Tuska i ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraził nadzieję, że na debacie będzie można wysłuchać merytorycznych argumentów obu stron. Jak mówił, od przeszło 6 lat mamy do czynienia z taką sytuacją, że z faktami ten rząd ma ogromne kłopoty. „Mamy do czynienia z licznymi, często bardzo drastycznymi objawami ciężkiego kryzysu, który kosztuje życie, w tym także życie dzieci” – ocenił.

– Uważamy, że ta sprawa musi być podjęta. Musi być podjęta w interesie Polaków, ale także w interesie polskiego państwa. Dzisiaj o bezpieczeństwie państwa w państwie bardzo dużo mówimy. 7 kwietnia to dzień zdrowia, dzień, który jest najbardziej właściwym dla przeprowadzenia debaty. Proponujemy taką debatę w samo południe o godz. 12.00. Zapraszamy obecnego premiera, zapraszamy innych przedstawicieli tego rządu, a więc m.in. ministra Arłukowicza – mówił prezes Jarosław Kaczyński.

PiS planowało debatę o zdrowiu na początku marca. Odwołano ją wówczas z powodu napiętej sytuacji pomiędzy Rosją a Ukrainą.

RIRM

drukuj