fot. sxc.hu

Wsparcie dla emerytów

Trzynastka dla emerytów w 2020 roku i czternastka w 2021 roku. Prawo i Sprawiedliwość stawia na stały element wsparcia finansowego dla seniorów.

Zagwarantowanie Polakom godnych zarobków i godnej emerytury  to jedno z najważniejszych zobowiązań rządu Prawa i Sprawiedliwości. W tym roku emeryci i renciści otrzymali jednorazowo 1100 zł brutto czyli 888 zł netto. Ale na tym nie koniec.

Podczas ostatniej konwencji PiS-u w Lublinie prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział, że trzynasta emerytura ma zostać wprowadzona jako stały element wsparcia finansowego emerytów i rencistów. Od 2020 roku ma wynosić  1200 złotych.

Ta trzynastka, która w tym roku została emerytom i rencistom wypłacona, będzie stałym mechanizmem, czyli przyjmiemy ustawę, która będzie ją gwarantowała. To będzie ustawowy mechanizm, że każdego roku jest wypłacana trzynasta emerytura – powiedział w Polskim Radiu Jacek Sasin, wicepremier.

Od 2021 roku PiS obiecuje kolejne dodatkowe świadczenie. To będzie nie tylko trzynasta, ale i czternasta emerytura. 

W tej chwili mamy dodatkową propozycję dotyczącą roku 2021, czyli nie przyszłego, tylko jeszcze następnego i potem chcielibyśmy mam nadzieję również przeprowadzić to jako stały mechanizm, że to będzie nie tylko trzynasta, ale można powiedzieć czternasta emerytura – podkreślił Jacek Sasin.

Szczegóły tych rozwiązań mamy poznać w najbliższych tygodniach.

TV Trwam News/radiomaryja.pl

drukuj