fot. PAP/Piotr Nowak

J. Brudziński: Gdyby reakcja władz stolicy była szybsza, to ponton mógłby już stać na Wiśle

Gdyby władze Warszawy zareagowały odpowiednio i były wcześniej gotowe do współpracy z ministerstwami, to może ponton na Wiśle by już stał – przekonywał w sobotę w Szczecinie europoseł PiS Joachim Brudziński.

„Jesteśmy spóźnieni o kilka dni, bo gdyby wtedy była odpowiednia reakcja (prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego – PAP) i gotowość do współpracy z ministerstwami środowiska, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej i obrony narodowej to być może ten ponton by już stał i ta alternatywna linia byłaby ciągnięta” – powiedział dziennikarzom Joachim Brudziński.

Europoseł przypomniał powódź na przełomie maja i czerwca br.

„Co wtedy najpierw słyszeliśmy m.in. też z ust Trzaskowskiego i Schetyny? +Politykę na wałach robią. Kpina, po co tam Morawiecki z Brudzińskim pojechali na te wały+. Jak się okazało, że to się rozjechało z oczekiwaniami społecznymi, to w tych lakierkach i tych garniturach Schetyna z Trzaskowskim pojechali na wały kręcić spoty wyborcze i pączki czy drożdżówki rozdawać” – powiedział.

„Jaki jest pomysł Trzaskowskiego na rozwiązanie problemu? Najpierw ogłosić, że nic się nie dzieje, nie ma żadnego problemu, wszystko jest pod kontrolą, ścieki w Wiśle się rozpuszczą, a jak przychodzi co do czego, to: +no dobra budujcie ten ponton, ja łaskawie wyrażam zgodę+” – dodał.

We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”. Nieczystości skierowano wówczas do drugiego kolektora, który jednak w środę przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły – do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

PAP/RIR

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl