fot. flickr.com

RCB: w piątek utonęła jedna osoba

W piątek utopiła się jedna osoba – poinformowało w sobotę na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB przestrzega przed upałami i przypomina o zachowaniu zasad bezpieczeństwa nad wodą i podczas burzy.

Szef Wydziału Polityki Informacyjnej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Anna Adamkiewicz przekazała PAP, że bilans utonięć od 1 kwietnia to 315 osób.

„Ostatni weekend wakacji w Polsce zapowiada się upalnie – do 33 st. Jednak, gdy będziecie wypoczywać nad wodą, pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa. Pływajcie tylko w miejscach do tego wyznaczonych i nigdy po spożyciu alkoholu – wczoraj utopiła się kolejna osoba” – informuje na Twitterze RCB.

RCB przestrzega, by nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu i po środkach odurzających, ani nie skakać do wody w nieznanych miejscach. Pływać można tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Nie należy wypływać na materacu daleko od brzegu, ani pływać bezpośrednio po zjedzeniu posiłku. Należy stosować się do poleceń ratowników oraz pamiętać o założeniu kapoka na łódce, kajaku i rowerze wodnym.

RCB przypomina również o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas burzy.

„Dzisiaj na południu pogoda znowu może być niebezpieczna – ostrzeżenie 1. stopnia IMGW przed burzami z gradem. Pamiętajcie, że w przypadku zbliżającej się burzy należy jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie i unikać dotykania metalowych przedmiotów” – czytamy na Twitterze RCB.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl