fot. PAP/Andrzej Lange

Szef MON podziękował weteranom, którzy uczestniczyli w walce o wolność Ojczyzny

W przeddzień 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej minister obrony Mariusz Błaszczak złożył podziękowania wszystkim weteranom, uczestnikom walk o wolność Ojczyzny.

Bohaterowie 1939 r. dali przykład bohaterstwa i najwyższego poświęcenia Ojczyzny – zaznaczył szef MON-u w spocie zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Dodał, że są oni wzorem do naśladowania dla współczesnych żołnierzy Wojska Polskiego.

– W 80 rocznicę tamtych wydarzeń kieruję słowa najwyższego podziwu podziękowań do tych, którzy we wrześniu 1939 roku z bronią w ręku przeciwstawili się najeźdźcy. Wśród nas jest już tylko kilka tysięcy takich bohaterów, rozsianych po całym świecie. Ale w tym szczególnym dniu nasze myśli biegną ku nich. Przykład bohaterstwa i gotowość do najwyższego poświęcenia, jaki oni reprezentowali, jest wzorem do naśladowania dla współczesnych żołnierzy Wojska Polskiego i wszystkich nas, Polaków. Chwała bohaterom! – podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

Jak podkreślił minister, II wojna światowa dla wszystkich Polaków była kolejną heroiczną walką o własny kraj.

W godzinie próby pokazaliśmy, że nie można nas pokonać. Duch wolności, rozniecony w listopadzie 1918 roku, przetrwał w narodzie przez kolejne pokolenia – podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

RIRM

drukuj