MON zapowiada reakcję na wniosek PO do prokuratury ws. Caracali 

Ministerstwo Obrony Narodowej zapozna się z wnioskiem Platformy Obywatelskiej do prokuratury w związku z przetargiem na śmigłowce dla wojska. Jeżeli to zawiadomienie zawiera nieprawdę, podejmiemy stosowne działania – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej wiceszef MON Michał Dworczyk.

Politycy Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli, że złożą dziś w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z przetargiem na śmigłowce. Wcześniej zapowiadali wniosek w sprawie rzekomego przekroczenia uprawnień przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, w związku z ujawnieniem tajemnic polskiego wojska.

PO twierdzi, że dr Wacław Berczyński, Kazimierz Nowaczyk i Bartłomiej Misiewicz nie zostali zweryfikowani przez służby i nie mieli certyfikatów.

To nie jest prawda, Platforma prowadzi dezinformację – podkreślił wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk, odnosząc się do zarzutów PO.

– Dzisiejszy wniosek, jak zrozumiałem z konferencji przed chwilą, dotyczy zupełnie czegoś innego. Dotyczy badania przetargu, który – przypomnijmy – bada prokuratura, bo parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek do prokuratury w związku z nieprawidłowościami na etapie wyłaniania śmigłowca wielozadaniowego dla Wojska Polskiego. Doktor Berczyński nie miał żadnego kontaktu z dokumentacją i negocjacjami offsetowymi. Natomiast PO w ostatnich dniach wprowadzała w błąd i obywateli, i widzów, i media mówiąc, że minister (Antoni) Macierewicz bezprawnie udostępnił dokumenty dr. Berczyńskiemu – tłumaczył Michał Dworczyk.

Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiadało wcześniej, że jeżeli politycy Platformy Obywatelskiej zawiadomią prokuraturę w sprawie rzekomego przekroczenia uprawnień przez szefa resortu, ministerstwo złoży wniosek o ściganie posłów PO za złożenie fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl