W Sejmie otwarto wystawę poświęconą J. Piłsudskiemu

W Sejmie została dziś otwarta wystawa poświęcona Józefowi Piłsudskiemu. Ekspozycja ma na celu ukazanie marszałka nie jako wodza, polityka, Naczelnika Państwa czy ministra lecz jako osobę prywatną – syna, brata, męża i ojca.

Także jako osoba prywatna Józef Piłsudski dla wielu obywateli mógł być wzorcem – podkreśla inicjator wystawy poseł Michał Jach – Przewodniczący Komisji Obrony Narodowej.

– Przede wszystkim chcieliśmy pokazać marszałka Piłsudskiego nie z poziomu piedestału – na jakim słusznie się znajduje. Chcieliśmy pokazać również, że on był zwykłym człowiekiem – ojcem, mężem, z problemami takimi, jak każdy ojciec i jak każdy obywatel, ale także żeby pokazać, że on jako osoba prywatna również może być wzorcem dla obywateli i dla nas.  Chcemy pokazać, że Józef Piłsudski, to bohater, który tworzył naszą historię i jednocześnie był zwykłym człowiekiem. Chcieliśmy go bardziej przybliżyć obywatelom – tłumaczy Michał Jach.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl