Będzie komisja śledcza ws. WSI

Projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej ds. likwidacji WSI trafił do dalszych prac. Posłowie PiS zgłosili wniosek o odrzucenie propozycji autorstwa Twojego Ruchu w pierwszym czytaniu, ale ten upadł głosami koalicji rządzącej i lewicy.

Wniosek PiS oprócz tego klubu poparła Sprawiedliwa Polska, 7-iu posłów niezrzeszonych i 10-ciu PSL, w tym lider ludowców Janusz Piechociński oraz Waldemar Pawlak.

Poseł Mariusz Antoni Kamiński mówił, że Wojskowe Służby Informacyjne były „patologią III RP”.

– To był handel bronią, inwigilacja dziennikarzy i polityków. To były przestępstwa, to była organizacja którą zlikwidowaliśmy. Ucięliśmy zbroje ramie Rosji i jesteśmy z tego dumni – mówił poseł Mariusz Antoni Kamiński.

Poseł Mariusz Kamiński dodaje, że pomysł powołania komisja ds. WSI to element gry wyborczej.

– Platforma miała 7 lat, żeby spokojnie taką komisję powołać. Tu nie chodzi o ustalenie jakiejkolwiek prawdy, a o czystą politykę i grę wyborczą. Powoływanie w ostatnim roku funkcjonowania parlamentu, w roku wyborczym takiej komisji, która ma wzbudzać kontrowersje jest czymś zupełnie niepoważnym z punktu widzenia funkcjonowania państwa i parlamentu. Jest to tylko i wyłącznie elementem gry wyborczej przeciwników PIS, ugrupowania, które jest liderem sondażu opinii publicznej. Tu nie chodzi o prawdę. Chodzi o to, że mając większość w takiej komisji można było dowolnie manipulować przebiegiem prac takiej komisji i dowolnie dozować obywatelom prawdę na temat tamtych wydarzeń – dodaje poseł Kamiński.

WSI  zlikwidowano we wrześniu 2006 r. przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, na mocy specjalnej ustawy, za której przyjęciem głosowała również Platforma Obywatelska.

 

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl