fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

K. Kasprzak o projekcie #ZatrzymajAborcję w Sejmie: Uruchomiliśmy kampanię, aby dzwonić do posłów, przypominać im o tym projekcie, mobilizować ich do dobrego głosowania oraz oczekiwać od nich, że te prace pójdą błyskawicznie

Uruchomiliśmy kampanię, aby dzwonić do tych posłów, przypominać im o tym projekcie, mobilizować ich do dobrego głosowania oraz oczekiwać od nich, że te prace pójdą błyskawicznie. Z pierwszego czytania można bardzo szybko skierować do drugiego czytania. Jest taka ścieżka – powiedział Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

W Sejmie leży obywatelski projekt ustawy, który przewiduje wykreślenie z polskiego prawa przepisów dopuszczających zabijanie chorych nienarodzonych dzieci.

– Według kalendarza umieszczone na stronie sejmowej wynika, że zostały jeszcze dwa posiedzenia sejmowe. To jest posiedzenie 25-26 i koło 16 kwietnia. Na którymś z tych posiedzeń obowiązkowo musi odbyć się czytanie zgodnie z ustawą, bo mija trzy miesiące, więc czas jest bliski, dlatego uruchomiliśmy kampanię, aby dzwonić do posłów, przypominać im o tym projekcie. Mobilizować ich do dobrego głosowania oraz oczekiwać od nich, że te prace pójdą błyskawicznie. Z pierwszego czytania można bardzo szybko skierować do drugiego czytania. Jest taka ścieżka – wskazał Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina.

Fundacja Życie i Rodzina reaktywowało kampanię „Zadzwoń do posła”.

– Umieściliśmy listę posłów i ich dane teleadresowe. Prosimy naszych wolontariuszy, mamy bardzo dużo młodych wolontariuszy, o to, żeby docierali do tych posłów, dzwonili, umawiali się na spotkania, pisali maile. Mam taką informację z wczoraj, przyszedł mail, że bardzo trudno się dodzwonić do Jarosława Kaczyńskiego, bo ma cały czas zajęty telefon, więc widać, że nasi ludzie dzwonią, że to się już dzieje – mówił.

Liczymy też na media – podkreślił Krzysztof Kasprzak.

– Jeśli nagłośnią tę sprawę, to odzew będzie jeszcze większy i jeszcze więcej osób będzie dzwonić i naciskać na posłów. Jak będziemy znali dokładny termin czytania, to na pewno planujemy akcje lokalną i centralną. Lokalną, żeby poinformować w rejonach, że ten projekt jest czytany. Postaramy się oczywiście zjawić w momencie czytania pod Sejmem i w Sejmie będziemy oczywiście obecni jako komitet – podsumował Krzysztof Kasprzak.

Projekt ustawy Zatrzymaj Aborcję podpisało blisko milion obywateli. Adresy i telefony biur posłów partii rządzącej można znaleźć na stronie www.zadzwondoposla.pl.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl