fot. PAP/Leszek Szymański

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pozostanie na stanowisku. Sejm odrzucił wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa resortu sprawiedliwości.

Za wyrażeniem wotum nieufności Zbigniewowi Ziobrze głosowało 177 posłów, 233 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu. Ustawowa większość do potrzebna do wyrażenia wotum nieufności wynosi 231 głosów. Odwołania Zbigniewa Ziobry domagał się klub parlamentarny Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. Posłowie opozycji podkreślali, że jest on najgorszym ministrem sprawiedliwości po 1989 roku. Krytykowali reformę wymiaru sprawiedliwości. Pojawiły się także zarzuty o niedopełnienie obowiązków oraz przekraczanie uprawnień ws. afer w SKOK i KNF.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zwrócił uwagę, że wniosek PO-KO nie jest merytoryczny. Obnażył absurdalność podnoszonych przez opozycję zarzutów.

Prowadzenie pseudolosowego przydziału spraw. Wysoki Sejmie, chciałem przypomnieć, że zanim Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy, to nie było żadnego systemu do losowania spraw w sądach, wszystko było albo przez telefony, albo przez przydzielanie, jak sobie życzy przewodniczący wydziału albo prezes sądu. Teraz mamy wreszcie obiektywny system losowania spraw. Jak można czynić z tego zarzut? Jeżeli czynicie z tego zarzut, to owszem, to jest dla nas rzeczywiście zarzut. Dodatkowo piszecie Państwo o tym, że przymusowe przenoszenie niepokornych sędziów do innych wydziałów – tak było dokładnie za waszych czasów. To my wprowadziliśmy ustawę, która ograniczyła tę patologię, czyli wszystko jest dokładnie odwrotnie niż Państwo piszecie. I takich bzdur w tym wniosku jest na każdej stronie po kilka – wskazał Patryk Jaki.

Zbigniew Ziobro jest ministrem sprawiedliwości od 2015 roku. Pełni także funkcję Prokuratora Generalnego. Jego formacja Solidarna Polska współtworzy wraz z PiS-em i Porozumieniem – Zjednoczoną Prawicę, która rządzi w naszym kraju.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl