fot. PAP/Grzegorz Michałowski

RCB: w środę i czwartek utonęły w sumie 3 osoby

Jak przekazało w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w ciągu dwóch poprzednich dni utonęły 3 osoby. Od 1 kwietnia tego roku Komenda Główna Policji odnotowała 312 utonięć.

W środę utonęły dwie osoby – w Starych Sadach i Szczecinie. W czwartek zaś jednak osoba – we Wrocławiu.

RCB przypomina o zasadach bezpiecznego odpoczynku nad wodą.

„Pływaj tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodź do wody po alkoholu lub środkach odurzających, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym” – apeluje Centrum.

https://twitter.com/RCB_RP/status/1299244268721143808

RCB dodaje, aby nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, a także stosować się do poleceń ratownika.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl