fot. pixabay.com

RCB: Z powodu burz ponad 23 tys. odbiorców bez prądu

Z powodu przechodzącego nad Polską frontu burzowego bez prądu pozostaje ponad 23 tys. odbiorców, najwięcej na Mazowszu – poinformował we wtorek wieczorem Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

„Skutki frontu burzowego – bez dostaw prądu pozostaje 23 134 odbiorców (najwięcej w woj.: mazowieckim – 15 856, łódzkim – 3 773 i warmińsko-mazurskim – 1 007). Naprawy trwają” – napisał na Twitterze Świszcz.

Rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Krzysztof Batorski poinformował PAP wieczorem, że straż w związku z burzami interweniowała 1685 razy. Najwięcej interwencji było w Wielkopolsce – 545, w Małopolsce – 366, na Mazowszu – 291, w woj. kujawsko-pomorskim – 150 i w woj. łódzkim – 115. Nikt nie został ranny.

Według rzecznika KG PSP interwencji na pewno przybędzie. Jak zapewnił, strażacy będą pracować do rana.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl