fot. pixabay.com

RCB: W niedzielę utonęło osiem osób

W niedzielę utonęło osiem osób – poinformowało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 261 zgonów w wyniku utonięcia.

Do utonięć doszło w miejscowościach: Piechcin (Kujawsko-pomorskie), Wierzchosławice (Małopolskie), Suraż (Podlaskie), Jastarnia (Pomorskie), Zarszyn (Podkarpackie), Czernichów (Śląskie) oraz w Międzyzdrojach i Darłowie w woj. zachodniopomorskim.

O zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą RCB regularnie przypomina w swoich mediach społecznościowych.

Centrum przypomina, żeby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających oraz wkładać kapok, gdy jest się na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym. RCB przestrzega także, aby nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku i zawsze stosować się do poleceń ratownika.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl