PiS o ciężkiej sytuacji w rolnictwie

Klub Parlamentarny PiS złożył w Sejmie projekt rezolucji, zgodnie z którą posłowie mieliby wyrazić niepokój z powodu kryzysu na wsi i wezwać rząd do „działań mających na celu doprowadzenie do opłacalności produkcji rolnej”. 

PiS złoży dwa projekty ustaw w tej sprawie – zapowiedział poseł Krzysztof Jurgiel, były minister rolnictwa.

– Przygotowaliśmy i składamy projekt ustawy, memorandum, żeby nie można było sprzedawać ziemi państwowej w Polsce przez 5 lat. Mamy nadzieję, ze to umożliwi po pięciu latach wyrównanie dochodów polskich rolników w stosunku do rolników z UE. Wtedy ta konkurencja i przetargi będą równe – powiedział poseł Krzysztof Jurgiel.

Kolejny projekt dotyczy  zapobiegania nieuczciwym praktykom rynkowym stosowanym wobec dostawców produktów spożywczych i rolnych oraz przedsiębiorców zajmujących się obrotem tymi produktami.

Z kolei kandydat PiS-u na prezydenta Andrzej Duda, skierował list do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Zaapelował w nim aby Donald Tusk  podjął i wprowadził na najbliższe obrady Rady problem zagrożeń dla rolnictwa europejskiego, w tym także dla rolnictwa w Polsce.

RIRM

drukuj