fot. tvp.info

B. Kempa: Polacy chcą realizacji programu PiS

Polacy chcą realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości, tendencja poparcia dla rządu jest bardzo dobra – powiedziała dziś w TVP INFO szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. Oceniła też, że wniosek o referendum ws. reformy edukacji wpłynął za późno i powinien być przeanalizowany przez prawników.

Komentując ostatnie sondaże dotyczące oceny pracy rządu, Beata Kempa powiedziała, że „tendencja, jeśli idzie o statystyki w tym zakresie, jest bardzo dobra”.

Z przeprowadzonego w kwietniu sondażu Kantar Public wynika, że w porównaniu z sondażem z marca odsetek ocen pozytywnych działalności rządu wzrósł o 3 punkty proc., a ocen negatywnych – spadł o 1 punkt proc. Obecnie 50 proc. ankietowanych źle ocenia działalność rządu, pozytywnie o pracy Rady Ministrów mówi 41 proc. badanych.

„Tendencja pokazuje, że Polacy chcą jednak realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości i jeśli idzie o tendencję poparcia dla rządów PiS – jest ona bardzo dobra. Oczywiście dużo w nas pokory, musimy wciąż dużo pracować i być konsekwentni w realizacji planu, na który umówiliśmy się z Polakami w 2015 r.” – powiedziała szefowa kancelarii premiera.

Podkreśliła, że „bardzo mocnym akcentem i elementem” PiS jest „dobry program i konsekwencja w jego realizacji”. Wskazała, że w obecnym roku działania rządu były skupione wokół gospodarki i ochrony zdrowia.

Przypomniała, że realizowana jest także reforma edukacji. Pytana o możliwość przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w systemie edukacji powiedziała, że „wniosek wpłynął za późno”. „Władza musi być roztropna” – podkreśliła. Wskazała, że obecnie należy zadbać o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli, a także o kwestie ekonomiczne i organizacyjne związane z reformą.

W czwartek w Sejmie złożono ponad 910,5 tys. podpisów zebranych pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Z inicjatywą przeprowadzenia referendum wystąpił Związek Nauczycielstwa Polskiego.

„Trzeba ten wniosek (o referendum – PAP) po prostu zbadać. Prawnicy niech zobaczą, czy pytania, które zawarli wnioskodawcy, są zgodne z konstytucją, zgodne z prawem” – powiedziała Beata Kempa.

PAP/RIRM

drukuj