fot. PAP/Łukasz Gągulski

Katowice: Trwa konwencja PiS dotycząca rozwoju gospodarczego

W Katowicach trwa konwencja Prawa i Sprawiedliwości poświęcona rozwojowi gospodarczemu. W spotkaniu uczestniczą m.in. lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. 

Szef polskiego rządu podkreślił, że solidarne i przedsiębiorcze państwo to droga do przyszłości. PiS przedstawiło dziś pięciopunktowy pakt dla przedsiębiorców. Wśród nich jest 500 zł dla małych i średnich przedsiębiorców.

O tym, co to oznacza, mówił premier Mateusz Morawiecki.

– To 500 złotych jest to średnia ulga w płatności na ZUS, ulga w wysokości, jakiej nigdy nie było do tej pory, polegająca na tym, że dla przedsiębiorców, którzy mają przychody do 10 tys. złotych miesięcznie, 120 tys. złotych rocznie, a dochody do 6 tys. złotych miesięcznie, średnio – w zależności od poziomu tych dochodów – będą mieli ulgę w płatności na ten zryczałtowany ZUS, który każdy przedsiębiorca płaci w wysokości 500 zł – tłumaczył premier Mateusz Morawiecki.  

PiS pozostawi też zryczałtowany ZUS, wprowadzi prosty PIT – ryczałt do 2 mln euro oraz 9-procentowy CIT do 2 mln euro przychodów. Rząd chce przeznaczyć miliard złotych na bezpośrednie wsparcie inwestorów.

Wcześniej PiS zapowiedziało sukcesywne podnoszenie pensji minimalnej, czternastą emeryturę oraz wyrównanie dopłat bezpośrednich dla polskich rolników.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl