fot. PAP/Łukasz Gągulski

Katowice: Trwa konwencja PiS dotycząca rozwoju gospodarczego

W Katowicach trwa konwencja Prawa i Sprawiedliwości poświęcona rozwojowi gospodarczemu. W spotkaniu uczestniczą m.in. lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. 

Szef polskiego rządu podkreślił, że solidarne i przedsiębiorcze państwo to droga do przyszłości. PiS przedstawiło dziś pięciopunktowy pakt dla przedsiębiorców. Wśród nich jest 500 zł dla małych i średnich przedsiębiorców.

O tym, co to oznacza, mówił premier Mateusz Morawiecki.

– To 500 złotych jest to średnia ulga w płatności na ZUS, ulga w wysokości, jakiej nigdy nie było do tej pory, polegająca na tym, że dla przedsiębiorców, którzy mają przychody do 10 tys. złotych miesięcznie, 120 tys. złotych rocznie, a dochody do 6 tys. złotych miesięcznie, średnio – w zależności od poziomu tych dochodów – będą mieli ulgę w płatności na ten zryczałtowany ZUS, który każdy przedsiębiorca płaci w wysokości 500 zł – tłumaczył premier Mateusz Morawiecki.  

PiS pozostawi też zryczałtowany ZUS, wprowadzi prosty PIT – ryczałt do 2 mln euro oraz 9-procentowy CIT do 2 mln euro przychodów. Rząd chce przeznaczyć miliard złotych na bezpośrednie wsparcie inwestorów.

Wcześniej PiS zapowiedziało sukcesywne podnoszenie pensji minimalnej, czternastą emeryturę oraz wyrównanie dopłat bezpośrednich dla polskich rolników.

RIRM

drukuj