fot. prezydent.pl

Prawo i Sprawiedliwość przystępuje do kampanii przed wyborami prezydenckimi

Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach parlamentarnych i już skupia się na wyborach prezydenckich. O reelekcję zabiegać będzie prezydent Andrzej Duda wspierany przez obóz Zjednoczonej Prawicy.

Od wyborów parlamentarnych minął nieco ponad tydzień. Obóz rządzący stara się przekonać do współtworzenia dobrej zmiany niezwiązanych ze Zjednoczoną Prawicą senatorów. Wszystko po to, by mieć większość w obu izbach. Jednocześnie już trwają działania ukierunkowane na kampanię przed wyborami prezydenckimi. Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości ponownie będzie urzędujący prezydent Andrzej Duda.

– Przystępujemy niezwłocznie do działań związanych z promocją naszego kandydata. Prezydent Andrzej Duda przez okres swojej kadencji też udowodnił, że jest bardzo aktywnym politykiem – podkreślał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Prezydent swoją aktywność potwierdza także dziś. Spotka się z mieszkańcami Lubelszczyzny i Podkarpacia. Zanim jednak kampania w wyborach prezydenckich ruszy na dobre, prezydent Andrzej Duda będzie musiał powierzyć Prawu i Sprawiedliwości misję utworzenia rządu. Na jego czele nadal ma stać premier Mateusz Morawiecki. Może jednak dojść do kilku zmian.

– Te zmiany nie będą duże. Zespół sprawdził się, jeżeli chodzi o ostatnie działania. Przez ostatni czas, przez całą kadencję to był rząd PiS, który realizował skutecznie program, realizował zobowiązania, które złożyliśmy w kampanii 4 lata temu – zaznaczył Mariusz Błaszczak.

Wicepremier Jarosław Gowin chce, by uszczuplona została liczba ministerstw. Do obsadzenia z pewnością będzie stanowisko ministra sportu, bowiem Witold Bańka został wybrany na przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej.

TV Trwam News

drukuj