fot. PAP

J. Kaczyński: Zwiększmy inwestycje w Polsce

Polskiej gospodarce potrzebny jest wzrost i zracjonalizowanie inwestycji – przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas posiedzenia Rady Programowej partii.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że wzrost gospodarczy zależy od nakładów inwestycyjnych.

– Musimy doprowadzić do tego, żeby poziom inwestycji w Polsce był wyraźnie wyższy. Jeśli ktoś w sposób obiektywny – być może także krytyczny, ale obiektywny – zanalizuje nasz program, to musi tam dostrzec to dążenie do zwiększenia inwestycji w Polsce, ale także ich zracjonalizowania. Czy to jest możliwe? To ma być przedmiotem dzisiejszej debaty – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zaznaczył, że rozwój musi opierać się na własnym kapitale i przemyśle. Dodał, że kapitał zewnętrzny nie może być w Polsce traktowany jako „coś dobrego samo przez się”. Kapitał zewnętrzny jest dobry wtedy, jeśli jest skierowany na wieloletnie inwestycje.

Kierujący Radą Programową PiS prof. Piotr Gliński zapowiedział, że do końca roku Rada przedstawi propozycje uaktualnienia programu PiS-u przyjętego w lutym. Przygotuje je m.in. po konsultacjach z władzami partii.

RIRM 

drukuj