Przedstawiciele PiS wspierają swoich kandydatów przed drugą turą wyborów samorządowych

Przedstawiciele partii rządzącej wspierają swoich kandydatów przed drugą turą wyborów samorządowych. Prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie dziś w Skarżysku-Kamiennej w województwie świętokrzyskim. O fotel prezydenta walczy w tym mieście Mariusz Bodo. Z kolei premier Mateusz Morawiecki uda się do Grudziądza i Ciechocinka w województwie kujawsko-pomorskim.

Kandydatów PiS w pierwszej turze poparli w większości mieszkańcy mniejszych miast. W większych aglomeracjach zwyciężyła Koalicja Obywatelska.

Poseł Marcin Horała przyznał, że negatywna kampania, polegająca na ataku na Prawo i Sprawiedliwość, trafiła do części elektoratu z wielkich miast. Jak dodał, potrzebna jest analiza.

– Taktyka opozycji, żeby prowadzić negatywną kampanię, właściwie tylko atakującą PiS, generalnie w tych wyborach poniosła klęskę, ale niestety, do pewnego specyficznego, wielkomiejskiego elektoratu trafiła, zmobilizowała go przeciwko PiS. Nie ma tutaj recepty. Trzeba ten fenomen przemyśleć i zbadać, bo przy tym ogólnym sukcesie – choć wmawia się nam, że przegraliśmy wybory, które wygraliśmy z historycznym wynikiem – nie jest to taki sukces, po którym można byłoby osiąść na laurach. Żałuję, że pewne ciekawe propozycje PiS dla dużych miast w ogóle się nie przebiły – podkreślił Marcin Horała.

Jutro Prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedzi miejscowość Chełm w województwie lubelskim. Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się 4 listopada.

RIRM

drukuj