fot. PAP/Radek Pietruszka

Sejm rozpoczął prace nad poselskim projektem ustawy o powołaniu państwowej komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo Polski w latach 2007-2022

Sejm rozpoczął pierwsze czytanie projektu ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości o powołaniu państwowej komisji, która miałaby badać wpływy rosyjskie na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007-2022.

Komisja ma zbadać, jak Rosjanie wpływali na działalność funkcjonariuszy publicznych i kadry kierowniczej w spółkach Skarbu Państwa. Będzie ona miała charakter weryfikacyjny.

 – Komisja będzie się składała z dziewięciu członków powoływanych i odwoływanych przez Sejm. Przewodniczącego komisji będzie wskazywał Prezes Rady Ministrów. Kompetencje będą podzielone. Sejm może powołać członków komisji spośród posłów, jak również osób spoza składu Sejmu – mówił Kazimierz Smoliński, poseł PiS.

Ustawa o powołaniu państwowej komisji ds. badania wpływów rosyjskich ma wejść w życie w przyszłym roku.

Poseł Kazimierz Smoliński zaznaczył, że obowiązkowe jest wstawiennictwo wezwanych osób przed komisją, z możliwością stosowania kar w postaci grzywny nawet do 50 tys. złotych.

Drugie czytanie projektu zaplanowano w środę.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl