fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] M. Dworczyk: Największym powodem zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości była wiarygodność

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wynikiem wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zwycięstwo jest dla nas zobowiązaniem do dalszej ciężkiej pracy. Nie spoczywamy na laurach, ale rozpoczynamy przygotowania do wyborów jesiennych. Nasze zwycięstwo podkreśla wiarygodność, którą zbudowaliśmy przez ostatnie lata – mówił w poniedziałkowym programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego. Politycy partii nie zamierzają spocząć na laurach i biorą się do pracy.

– Dla wszystkich w naszym obozie było to pozytywne zaskoczenie i powód do wielkiej radości. Traktujemy ten wynik jako zobowiązanie do dalszej pracy, reformowania Polski, bo tak interpretujemy te wyniki, że są one oceną 3,5 roku pracy Prawa i Sprawiedliwości. Na wynik na pewno wpływ miały obietnice i działania w kampanii przedwyborczej. Wszyscy byliśmy bardzo aktywni, do tego doszło osobiste zaangażowanie Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Według mnie największym powodem zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości była wiarygodność, która została zbudowana przez ostatnie lata. Z naszych wstępnych analiz powyborczych wynika, że Prawo i Sprawiedliwość uzyskuje poparcie zarówno w grupie najmłodszych głosujących, czyli w przedziale wiekowym 19-24 lata, jak i wśród seniorów. To oznacza, że nasza propozycja programowa jest atrakcyjna i wiarygodna dla wszystkich Polaków – wskazał Michał Dworczyk.

Do sukcesu PiS przyczyniła się opozycja, która prowadziła kampanię szczególnie atakującą Kościół.

– Wojna ideologiczna, którą chciano rozpętać w Polsce, czyli bezprecedensowy atak na Kościół czy różne nieodpowiedzialne pomysły o charakterze obyczajowym, spowodowały, że wielu Polaków zadało sobie pytanie: dokąd ma to wszystko zmierzać? My proponowaliśmy normalność oraz spokojny rozwój Polski. Skupiliśmy się na tym, aby Polska była krajem po partnersku traktowanym w Unii Europejskiej. Myślę, że to przekonało wyborców Prawa i Sprawiedliwości, a dodatkowo emocje, które zostały rozpalone przez niektórych członków Koalicji Europejskiej czy przedstawicieli partii pana Roberta Biedronia. Właśnie to sprawiło, że frekwencja była taka wysoka – powiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Partia rządząca cieszy się przede wszystkim najlepszym indywidualnym wynikiem byłej premier. Niebawem konieczna będzie rekonstrukcja rządu.

– Pani premier Beata Szydło uzyskała najlepszy indywidualny wynik w III Rzeczypospolitej. Prawo i Sprawiedliwość jest w dobrej sytuacji, ponieważ grupa ekspertów oraz doświadczonych polityków jest stosunkowo duża. Jestem przekonany, że odchodzący ministrowie, ale i wiceministrowie znajdą godnych następców – podkreślił gość TV Trwam.  

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl