fot. pixabay.com

Warszawscy radni PiS chcą poznać szczegóły finansowania organizacji pozarządowych z budżetu miasta

Stołeczni radni PiS domagają się wyjaśnień od prezydenta Rafała Trzaskowskiego w sprawie finansowania organizacji pozarządowych z budżetu miasta. Przygotowali oni dwie interpelacje, w których chcą poznać m.in. szczegóły nt. dotowania kontrowersyjnych podmiotów lewicowo-liberalnych.

Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości przygotowali dwie interpelacje, w których chcą poznać szczegóły dotowania organizacji pozarządowych przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego z budżetu miasta. Chodzi m.in. o Fundację Centrum im. Bronisława Geremka oraz działające na rzecz tzw. różnorodności Stowarzyszenie Pro Humanum. Radni wskazali, że w pierwszym podmiocie zasiada m.in. europoseł opozycji, a w drugim – były współpracownik SB.

Przewodniczący klubu PiS w Radzie Warszawy, Dariusz Figura, podkreślił, że należy wyjaśnić, na co dokładnie trafiają środki z budżetu miasta.

– Takie podmioty i takie osoby są promowane ze środków publicznych. Dzisiaj złożymy interpelację dotyczącą finansowania organizacji pozarządowych. Będziemy się domagali [informacji dotyczących – radiomaryja.pl] kwot za ostatnie cztery lata rządów pana prezydenta Trzaskowskiego, na jakie projekty zostały te kwoty przeznaczone, na jakie organizacje, w jakich latach. Złożymy również bardziej szczegółową interpelację. Wiemy, że z zasobów miasta stołecznego Warszawy jest wynajmowanych bardzo wiele lokali po preferencyjnych cenach właśnie na poczet różnorakich fundacji i stowarzyszeń. Też w tym zakresie będziemy chcieli uzyskać szczegółowe dane – mówił Dariusz Figura.

Obecna na konferencji stołeczna radna PiS, Alicja Żebrowska, wskazała, że tylko w 2021 r. miasto przeznaczyło ponad 282 mln zł na różnego rodzaju organizacje i fundacje.

RIRM

drukuj