fot. PAP/Leszek Szymański

Katowice: Konwencja programowa PiS

W Katowicach rozpocznie się dziś konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie trzydniowych obrad zaplanowano panele podsumowujące dotychczasowe działania rządu oraz debaty eksperckie. 

W sumie ma się odbyć 16 sesji tematycznych i ponad 80 wystąpień dotyczących m.in. gospodarki, energetyki, rynku pracy, rolnictwa, ochrony środowiska, a także nauki czy systemu zdrowia.

Poseł PiS-u Barbara Bubula wskazała, że w trakcie konwencji mają zostać zaprezentowane propozycje na następne cztery lata.

– Chcemy, by Polacy zaufali nam powtórnie w wyborach jesiennych. Cztery lata to dużo – widać, jak wiele zrobiliśmy od roku 2015. A Katowice dlatego, że po pierwsze, Śląsk jest bardzo ważny w każdych wynikach wyborów i to właśnie tam decyduje się, kto wyraźnie, zdecydowanie zwycięży w Polsce. Po drugie, to jest nawiązanie do poprzedniego kongresu programowego, który odbył się przed wyborami w 2015 roku i wtedy właśnie to Katowice stanowiły ten impuls programowy, na którym zaczęły się wszystkie nasze najważniejsze reformy ostatnich czterech lat – podkreśliła Barbara Bubula.

Konwencja rozpocznie się o godz. 16.00 od wystąpienia szefa Rady Programowej PiS, wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego. Następnie zaplanowano cztery sesje tematyczne.

Na jutro zaplanowano kolejnych 9 sesji oraz wystąpienia liderów partyjnych. Konwencja potrwa do niedzieli.

RIRM

drukuj