Policja szuka sprawców, którzy pomalowali drzwi biura PiS w Węgorzewie

Policja szuka sprawców, którzy pomalowali drzwi wejściowe do budynku biura poselsko-senatorskiego Prawa i Sprawiedliwości w Węgorzewie (woj. warmińsko-mazurskie). Sprawcy na roletach drzwi umieścili napis „rząd na bruk” – poinformowała PAP w środę rzeczniczka węgorzewskiej policji Agnieszka Filipska.

„Komenda powiatowa policji w Węgorzewie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku prowadzi czynności z art. dotyczącego zniszczenia mienia polegającego na umieszczeniu na roletach drzwi wejściowych do budynku biura poselsko-senatorskiego Jerzego Małeckiego i Małgorzaty Kopiczko napisu o treści >>rząd na bruk<<. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i sprawcy lub sprawców zdarzenia”– podkreśliła rzeczniczka policji.

Dodała, że cały zebrany materiał dowodowy zostanie przesłany do Prokuratury Rejonowej w Giżycku, aby ta wypowiedziała się pod kątem prawno-karnym.

Jak wyjaśniła, incydent został zgłoszony policji przez przechodnia 14 maja. Filipska dodała, że policja sprawdza m.in. obraz z monitoring z okolicznych kamer.

To nie pierwszy taki incydent. Blisko rok temu sprawcy umieścili naklejki i plakaty z napisami m.in. „Patrzymy wam na ręce”, „Idziemy po Prawo i Sprawiedliwość”, na roletach i barierkach przy biurze PiS w Węgorzewie. Policja prowadziła postępowanie z kodeksu wykroczeń, ponieważ naklejki umieszczono bez zgody zarządcy budynku.

Sąd w Węgorzewie umorzył pod koniec ub. roku postępowanie wobec trojga osób obwinionych o umieszczenie naklejek i plakatów. W ocenie sądu zachowanie obwinionych nie miało cech społecznej szkodliwości.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl