Do Sejmu trafił projekt PiS zakładający wydłużenie kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 roku  

Prawo i Sprawiedliwość proponuje wydłużenie kadencji jednostek samorządu do 30 kwietnia 2024 roku. Do Sejmu trafił już w projekt ustawy w tej sprawie.   

Celem proponowanego dokumentu jest przesunięcie wyborów samorządowych z jesieni 2023 roku na wiosnę 2024 roku, aby nie kolidowały z wyborami parlamentarnymi.

Poseł PiS, Paweł Hreniak, powiedział, że w projekcie zawarta jest propozycja zmiany kalendarza wyborczego.

– Od 30 grudnia do 30 stycznia 2024 roku premier będzie określał termin wyborów samorządowych. Te wybory będą musiały odbyć się pomiędzy 31 marca 2024 roku a 23 kwietnia 2024 roku. Mamy więc cztery niedziele, kiedy będą mogły takie wybory się odbyć – to jest 31 marca (Niedziela Wielkanocna), 7 kwietnia, 14 kwietnia bądź 21 kwietnia. Po konsultacjach premiera z PKW zostanie wskazany termin tych wyborów – wyjaśnił Paweł Hreniak.   

Projekt ma być procedowany na kolejnym posiedzeniu Sejmu, które zaplanowane jest na 28 i 29 września.

Za pomysłem przełożenia wyborów samorządowych opowiada się m.in. prezydent Andrzej Duda, a także przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Sylwester Marciniak.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl