fot. flickr.com

Sejm wznowił posiedzenie; zajmie się m.in. projektem obniżającym PIT

Sejm ma się zająć dziś rządowym projektem m.in. obniżającym PIT z 18 na 17 proc. Proponowane przepisy to ostatni punkt z tzw. piątki Kaczyńskiego.

Projekt zakłada obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników. Na nowych rozwiązaniach skorzysta ok. 25 mln Polaków. Dzięki nim przy niezmienionej pensji brutto na ich konta trafią finalnie wyższe wynagrodzenia. W przypadku osób zarabiających 2 250 zł rocznie ma to być 470 zł więcej.

O tym, co przyniosą te zmiany, mówi ekonomista prof. Zbigniew Krysiak.

To należy traktować jako impuls do rozwoju. Zwykle robi się to w ten sposób, że robimy to etapami żeby stwierdzić, jaka jest wrażliwość. Tak jak obniżka dla ok. 400 tys. przedsiębiorców podatku CIT – najpierw z 18 na 15 proc., a następnie na 9 proc. Takie kroki pozwalają nam określić, jaki jest wpływ na gospodarkę. Trzeba powiedzieć, że przecież to, co zostało zrobione w podatku CIT dla tych 400 tys. przedsiębiorstw, to przełożyło się na rozwój gospodarczy. Podobnie spodziewamy się tutaj – wskazuje prof. Krysiak.

Propozycja zmian w sprawie obniżenia PIT z 18 do 17 proc. trafiła do Sejmu 26 lipca. Rozwiązania mają obowiązywać od 1 października. Niewykluczone, że jeszcze dziś zostaną one przyjęte przez Sejm.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl